rok  1970
styczeń - marzec 1970

 

Drużynowe Mistrzostwa woj.rzeszowskiego '70

 

Do rozgrywek przystąpiło 12 drużyn, ktore podzielono na dwie grupy.
Awans do  finału  uzyskały po 3 pierwsze drużyny.

grupa "A"

grupa "B"

1. Ognisko przy RZ SANwolskiej
                 fabryce autobusów
1. STAL - Stalowa Wola
2. LZS BRZOZOVIA Brzozów 2. KS SIARKA - Tarnobrzeg
3. LZS LIWOCZ Jasło 3. LZS Bystrowice
4. Sp.Dom Kultury Rymanów 4. Ognisko ENERGETYK-Rzeszów
5. LZS PILŹNIANKA - Pilzno 5. ZDK - Mielec
6. DK Górnik Naftowiec - Krosno 6. KS II  CZARNI - Rzeszów

 

25 stycznia 1970
"Tapima" - Tarnobrzeg

SIARKA  Tarnobrzeg  vs  ZDK  Mielec

1. Jan LIBMAN remis Jan MILCEWICZ
2. Emil HRYCAN 0 : 1 Franciszek MIELECKI
3. Antoni KOWANETZ 0 : 1 Jerzy CZERWIŃSKI
4. Edward MACH remis Bronisław STYGA
5. Stefan KOCHAN 1 : 0 Henryk DĄBROWSKI
6. Eugeniusz PAWŁOWSKI 0 : 1 Zbigniew MAŁEK
7. Krzysztof KOWANETZ 0 : 1 Stanisław JANAS
8. Hanna KOCHAN 1 : 0 Alicja WÓJCICKA
3 : 5

 

8 lutego 1970
"Tapima" - Tarnobrzeg

SIARKA  Tarnobrzeg    vs  CZARNI II Rzeszów

1. Jan LIBMAN 0 : 1 Ignacy ZAGÓRSKI
2. Edward MACH 0 : 1 Marian PUSZKAREWICZ
3. Stefan KOCHAN 0 : 1 Tadeusz DER
4. Stefan PIECHOWICZ 0 : 1 Wacław TURSKI
5. Bogdan MIANOWSKI 0 : 1 Aleksander JARKA
6. Zdzisław LEŚNIAK 1 : 0VO Henryk ZAWADZKI
7. Zygmunt KOCHAN 0 : 1 Edmund KLOCEK
8. Hanna KOCHAN 0 : 1 Józefa WRÓBEL
1 : 7

 

22 lutego 1970
Stalowa Wola

STAL Stalowa Wola  vs  SIARKA Tarnobrzeg

1. Edmund JACZYŃSKI 1 : 0 Jan LIBMAN
2. Józef PTASIŃSKI 1 : 0 Antoni KOWANETZ
3. ?  ŚLUSARCZYK 0 : 1 Edward MACH
4. Włodzimierz POLAŃSKI remis Stefan KOCHAN
5. ?  MAZUR 1 : 0 Stefan PIECHOWICZ
6. ?  KORNAS 0 : 1 Zdzisław LEŚNIAK
7. ?  SOJA 1 : 0 Zygmunt KOCHAN
8. Bożena ZAREMBA 0 : 1 Hanna KOCHAN
4,5 : 3,5

 

1 marca 1970
"Tapima" - Tarnobrzeg

SIARKA  vs  LZS Bystrowice

1. Jan LIBMAN 0 : 1 Jan DERBISZ
2. Antoni KOWANETZ 1 : 0 Stanisław ŁACH
3. Edward MACH 1 : 0 Tadeusz MAZUR
4. Stefan KOCHAN 1 : 0 Zdzisław MAZUR
5. Eugeniusz PAWŁOWSKI 0 : 1 Jan KARAŚ
6. Zdzisław LEŚNIAK 1 : 0 Kazimierz KOCHMAN
7. Zygmunt KOCHAN remis Kazimierz DERBISZ
8. Hanna KOCHAN 1 : 0 Maria BĄK
5,5 : 2,5

 

8 marca 1970
Rzeszów

OGNISKO Energetyk  vs  SIARKA Tarnobrzeg

1. Michał KOT 1 : 0 Jan LIBMAN
2. Jerzy KOT 1 : 0 Edward MACH
3. Józef LELEK 0 : 1 Stefan KOCHAN
4. Jerzy DĘBSKI 0 : 1 Stefan PIECHOWICZ
5. Leszek KRZYŻANOWSKI 0 : 1 Zdzisław LEŚNIAK
6. Tadeusz PAWLUS 1 : 0 Bogdan MIANOWSKI
7. Łukasz PISAREK 0 : 1 Zygmunt KOCHAN
8. Bożena PAWLUS *) 0 : 0vo Hanna KOCHAN
3 : 4

                    *)   na 8 szach. walkower (Bożena Pawlus nie była zgłoszona, a Hanna Kochan nieobecna)

 

 

          W Y N I K I     K O Ń C O W E          

grupa "A"

grupa "B"

1. DK Górnik Naftowiec - Krosno 1. KS II  CZARNI - Rzeszów
2. Ognisko - przy RZ SANwolskiej
f-ki autobusów
2. STAL - Stalowa Wola
3. Sp.Dom Kultury Rymanów 3. ZDK  - Mielec
4. LZS PILŹNIANKA - Pilzno 4. SIARKA - Tarnobrzeg
5. LZS LIWOCZ Jasło 5. LZS Bystrowice
6. LZS BRZOZOVIA Brzozów 6. Ognisko ENERGETYK-Rzeszów

 

     F I N A Ł:     

 

I. STAL Stalowa Wola 26,5
II. ZDK Mielec 23,5
III. CZARNI II Rzeszów 20,0
IV. DK GÓRNIK Krosno 20,0
V. OGNISKO SAN 19,5
VI. SDK  Rymanów 9,5

 


20 - 21 czerwca 1970
Przemyśl

Finał Spartakiady Wojewódzkiej w szachach

                                           I  miejsce   -   Rzeszów        8,5pkt
                                           II miejsce   -   Przemyśl       6,0pkt
                                           III miejsce  -  Tarnobrzeg   3,5pkt

 

 

 


3 - 14 sierpnia 1970
Augustów

IX Festiwal Szachowy
Augustów

 

SIARKA   

1. Jan LIBMAN
2. Edward MACH
3. Stefan KOCHAN
4. Bronisław GRUSZKA

 

3 sierpnia 1970
I   runda

SIARKA Tarnobrzeg   vs  KKSz Kraków

1 Jan LIBMAN 0 : 1 Zbigniew ZABOKLICKI  I
2 Edward MACH 0 : 1 Leszek WILK                  II
3 Stefan KOCHAN 0 : 1 Maciej BARAŃSKI        II
4 Bronisław GRUSZKA 0 : 1 Stefan LEŚNIAK             I
0 : 4

 

 

4 sierpnia 1970
II   runda

SIARKA Tarnobrzeg   vs  OGNISKO I Łódź

1 Jan LIBMAN 1 : 0 Wojciech DOBRZYŃSKI k
2 Edward MACH 0 : 1 Ryszard ZGORZELSKI     I
3 Stefan KOCHAN remis Tadeusz MIETELSKI        I
4 Bronisław GRUSZKA 1 : 0 Leon WILIŃSKI                I
2,5 : 1,5

 

5 sierpnia 1970
III   runda

POST Dresden  vs  SIARKA Tarnobrzeg

1 Hans Jurgen FLEUCH   I 1 : 0 Jan LIBMAN
2 Gerd BRAUTIGAM     II 1 : 0 Edward MACH
3 Leonore KRUGER       II 0 : 1 Stefan KOCHAN
4 Achim KOBER           III 1 : 0 Bronisław GRUSZKA
3 : 1

 

 

6 sierpnia 1970
IV   runda

POGOŃ Łapy  vs  SIARKA Tarnobrzeg

1 Jan PLESIUK               II 1 : 0 Jan LIBMAN
2 Stanisław SIWICKI    III 0 : 1 Edward MACH
3 Wiktor SZYDŁOWSKI II 0 : 1 Stefan KOCHAN
4 Marek ROŻNOWSKI  III remis Bronisław GRUSZKA
1,5 : 2,5

 

 

7 sierpnia 1970
V   runda

RESURSA  Łódź  vs  SIARKA Tarnobrzeg

1 Józef IZYDORCZYK     I 0 : 1 Jan LIBMAN
2 Wiktor LEFIK               II 0 : 1 Edward MACH
3 Mieczysław PERSKI    II 0 : 1 Stefan KOCHAN
4 Jan PIETRASZEWSKI II remis Bronisław GRUSZKA
0,5 : 3,5

 

 

10 sierpnia 1970
VI   runda

CONCORDIA Piotrków  vs  SIARKA Tarnobrzeg

1 Kryspin SZNYT             I remis Jan LIBMAN
2 Józef STĘPIEŃ             II 1 : 0 Edward MACH
3 Tadeusz POCHYLUK   II 1 : 0 Stefan KOCHAN
4 Józef JAKUBOWSKI     I 1 : 0 Bronisław GRUSZKA
3,5 : 1,5

 

 

11 sierpnia 1970
VII   runda

SIARKA Tarnobrzeg   vs  LEGION II Warszawa

1 Jan LIBMAN 0 : 1 B. KAMIŃSKI                 II
2 Edward MACH remis A. TRYLSKI                    II
3 Stefan KOCHAN 0 : 1 Stefan WRONICZ             I
4 Bronisław GRUSZKA remis Jerzy MORAŚ                 III
1 : 3

 

 

12 sierpnia 1970
VIII   runda

SIARKA Tarnobrzeg   vs  OGNISKO II Łódź

1 Jan LIBMAN 1 : 0 Zbigniew MOŚCICKI        II
2 Edward MACH 1 : 0 Ryszard STOBIECKI       III
3 Stefan KOCHAN remis Edward SKOWERSKI     III
4 Bronisław GRUSZKA remis Józef JAWORSKI            III
3 : 1

 

 

13 sierpnia 1970
IX   runda

START OGNISKO Lublin  vs  SIARKA Tarnobrzeg

1 Wiesław MORTAN      II 0 : 1 Jan LIBMAN
2 Marian KNAPIK         III 0 : 1 Edward MACH
3 Jerzy FIJAŁKIEWICZ III 0 : 1 Stefan KOCHAN
4 Antoni KOZDRA           I 1 : 0 Bronisław GRUSZKA
1 : 3

 

 

14 sierpnia 1970
X   runda

SIARKA Tarnobrzeg   vs  MARYMONT Warszawa

1 Jan LIBMAN 0 : 1 Andrzej GORZELEWSKI   I
2 Edward MACH 0 : 1 Jacek ORLIK                     II
3 Stefan KOCHAN 1 : 0 Stanisław MIERZEJEWSKI
4 Bronisław GRUSZKA 1 : 0 Stefan GRYNFELDER     III
2 : 2

 

wyniki indywidualne:

Lp imię i nazwisko 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 pkt %
1 Jan LIBMAN 0 1 0 0 1 = 0 1 1 0 4,5 45,0
2 Edward MACH 0 0 0 1 1 0 = 1 1 0 4,5 45,0
3 Stefan KOCHAN 0 = 1 1 1 0 0 = 1 1 6,0 60,0
4 Bronisław GRUSZKA 0 1 0 = = 0 = = 0 1 4,0 40,0
19,0

 

 


5 - 6 września 
Rzeszów

Okręgowe Mistrzostwa Kobiet

5 września

Runda  I

Danuta KWIATKOWSKA  vs  Hanna KOCHAN   remis

Runda  II

Hanna KOCHAN  vs   Danuta KWIATKOWSKA  0 : 1

 

6 września

Runda  III

Danuta KWIATKOWSKA  vs  Hanna KOCHAN   1 : 0

Runda  IV

Hanna KOCHAN  vs   Danuta KWIATKOWSKA  1 : 0

 

wynik końcowy:   Kwiatkowska  2,5  -   Kochan    1,5

 


29 listopada 1970
Tarnobrzeg

Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Zakładowej
KiZPS "SIARKOPOL"
P'20

lok imię i nazwisko pkt berger
1. Stefan PIECHOWICZ 6,0 18,0
2. Józef NOWAK 6,0 16,0
3. Zdzisław LEŚNIAK 4,0 10,0
4. Eugeniusz GĄDEK 4,0 10,0
5. Stanisław UZIEL 4,0 8,0
6. Roman DERKACZ 2,0 4,0
7. Eugeniusz PAWŁOWSKI 2,0 2,0
8. Stanisław BURDZY 0,0 0,0

 


3 grudnia 1970
Tarnobrzeg

Turniej błyskawiczny o Lampę Górniczą
P'5

 sędzia:  mgr Jan Niemczyk

                       1.  Jan LIBMAN                    11,5  pkt  z 14 partii
                       2.  Eugeniusz GĄDEK           10,0  pkt 
                       3.  Stefan KOCHAN               8,5  pkt
                       4.  Edward MACH                  8,0  pkt
                       5.  Stefan PIECHOWICZ        8,0  pkt
                       6.  Zdzisław LEŚNIAK           8,0  pkt
                       7.  Eugeniusz PAWŁOWSKI  8,0  pkt
                       8.  Roman DERKACZ            8,0  pkt
                       9.  Wiesłąw DEC                    8,0  pkt
                      10.  Józef NOWAK                  7,5  pkt
                      11.  Wilhelm KOCZOT            7,0  pkt
                      12.  Bogdan MIANOWSKI      6,0  pkt
                      13.  Emil HRYCAN                  5,0  pkt
                      14.  Kazimierz ZADROŻYŃSKI  3,5  pkt
                      15.  ??  ŚWIDERSKI                1,0  pkt                      
                      


6 grudnia 1970
Mielec

Błyskawiczny drużynowy turniej
o Mistrzostwo woj.rzeszowskiego
P'5

lok drużyna pkt
I CZARNI  Rzeszów 36,0
II ENERGETYK  Rzeszów 28,0
III ZDK  Mielec II 27,0
IV ZDK  Mielec  I  
V Rymanów  
VI STAL  Stalowa Wola  
VII SIARKA  Tarnobrzeg 13,5

 

wyniki indywidualne:

Lp imię i nazwisko Czarni Energ ZDK II ZDK I Ryma
-nów
St.
Wola
pkt z partii %
1 Zdzisław LEŚNIAK 0 = 0 1 0 0 1 0 - - 0 0 2,5 (10) 25,0
2 Eugeniusz GĄDEK - - 0 0 - - 0 0 0 0 0 0 0,0 (8) 0,0
3 Edward MACH 0 0 - 0 = 1 1 0 1 0 - - 3,5 (9) 38,8
4 Stefan PIECHOWICZ 0 1 0 0 - - = 1 1 0 0 1 4,5 (10) 45,0
5 Władysław BOCHYŃSKI - - 0 - 0 0 - - - - -- 0,0 (3) 0,0
6 Stefan KOCHAN 0 0 - - 0 0 - - 1 1 0 1 3,0 (8) 37,5