Nasi sponsorzy

aktualności:

PODSUMOWANIE

65 Międzynarodowy Turniej Szachowy „Open Tatry 2019”

W 65 Międzynarodowym Turnieju Szachowym „Open Tatry 2019” rozgrywanym w Tatrzańskiej Łomnicy w dniach 28.09- 5.10.2019 r. Ryszard Czajkowski zajął 27 miejsce na 150 uczestników. Za przeciwników miał między innymi 5 mistrzów FIDE z Anglii, Słowacji, Czech i Belgii, z których 3 pokonał z jednym zremisował oraz mistrza międzynarodowego ze Słowacji . W rezultacie zdobył 57 punktów rankingowych i zajął I miejsce wśród zawodników klasyfikowanych do 2000 pkt ELO.
Marek Nowak zajął 83 miejsce , poprawił swój ranking o 44 punkty oraz pokonał mistrza międzynarodowego Vladimira Chubara z Ukrainy.

WYNIKI 1

WYNIKI 2

19.09.2019 r.

Turniej w Stalowej Woli dla dzieci i młodzieży

W dniu 14 września w Stalowej Woli odbył się turniej szachowy dla dzieci i młodzieży.

W grupie do 10 lat zwyciężył Michał Rzeszowiak (5pkt.), a Kornel Jakubowski zajął 4 miejsce (4pkt.).

W grupie do 12 lat zwyciężył Adam Biesiadecki zdobywając 6,5 pkt.

Wyniki końcowe grupa 2004-2008

Wyniki końcowe grupa 2009 i młodsi

Międzynarodowy Festiwal Szachowy im Akiby Rubinsteina

W dniach 17.09-25.08.2019 r. w Polanicy w 55 Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im Akiby Rubinsteina

w turnieju "D" Filip Białek zdobywając 6

punktów zajął 13 miejsce , a Jakub Białek zdobywając 5,5 pkt. zajął 30

miejsce.  W grupie "D" startowało 100 zawodników.

WYNIKI

Komunikat.

Od dnia 1 września br nastąpiła zmiana systemu szkolenia juniorów.

Szczegółowa informacja w tej sprawie wywieszona jest w klubie.

Zarząd TKSzach

Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych w Rzeszowie

W dniach 30.08-1.09.2019 r. odbyły się w Rzeszowie Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych.

W zawodach startowało*1 100 *uczestników. Był to najliczniejszy z dotychczasowych polskich turniejów.

Reprezentację Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego stanowili: Adam
 Biesiadecki, Jakub Białek, Filip Białek, Michał Rzeszowiak i Kornel Jakubowski.

W konfrontacji z polską czołówką szachistów młodego pokolenia najlepiej
 wypadł Adam Biesiadecki, który w szachach szybkich zajął 48 miejsce
 (zdobył 6 pkt z 11 partii) , a w szachach błyskawicznych 39 miejsce (zdobył 7,5 pkt z 13 partii).

Mielec 18.08.2019 r.

W XXV Solidarnościowym turnieju szachowym "Sierpień 2019 " Adam

Biesiadecki w grupie "B" zajął 4 miejsce.

Dokonane wpłaty pozwolą nam na kontynuowanie szkolenia dzieci i

młodzieży oraz na ich udział w turniejach szachowych.

Dzięki Państwu tarnobrzescy młodzi szachiści uczestniczą w rozgrywkach

szachowych o zasięgu lokalnym i krajowym, osiągając coraz lepsze

rezultaty w tej dyscyplinie.

W dniu 4.08.2019 r. w Lesku odbył się  "Piknik z szachami"

Z grona zawodników Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego najlepiej wypadł

Jakub Białek zajmując IV miejsce.

TABELA

3.07.2019 r.

W kolonijno-wypoczynkowym turnieju szachowych w Rudniku nad Sanem najlepiej spisał się Oliwier Bała, który zajął II miejsce wśród 29 uczestników w grupie „C”.

Zdobył 6 punków na 9 możliwych. Blanka Kukiełka uzyskała IV kategorię szachową, a Oliwia Czajkowska V kategorię szachową.

Zakończone zostały rozgrywki "Mieleckiej ligi szachowej'

W grupie juniorów do 9 lat zwyciężyli juniorzy TKSzach

Michał Rzeszowiak zajął I miejsce

Kornel Jakubowski zajął II miejsce

W grupie juniorów do  11 lat zwyciężył Jakub Białek

W grupie juniorów do 15 lat Filip Białek zajął 4 miejsce.

9.06.2019 r. Nowa Dęba

Kornel Jakubowski wygrywa grupę C w Turnieju szachowym o Puchar Dyrektora SOK w Nowej Dębie

TABELA

Krosno 8 czerwca 2019 r.

Adam Biesiadecki został mistrzem Województwa podkarpackiego juniorów do lat 13 w szachach szybkich.

Filip Białek został wicemistrzem Województwa podkarpackiego juniorów do lat 11 w szachach szybkich

Jakub Białek zajął 5 miejsce w wśród juniorów do lat 11.

TABELA

TABELA

Jakub i Filip Białkowie  wygrywają w Leżajsku w turnieju "C" o  Puchar Starosty leżajskiego.

Zakończenie rozgrywek III Ligi

W dniach 11-12 maja w Kolbuszowej zakończone zostały rozgrywki III ligi szachowej  seniorów w 2019 roku. Drużyna Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego zajęła IV miejsce. Adam Biesiadecki zajął I miejsce na 5 szachownicy

TABELA

Parafiada dla dzieci i młodzieży

W dniu 18 maja w Stalowej Woli  rozegrana została "Parafiada dla dzieci i młodzieży".  W grupie dzieci do 9  lat zwyciężył Michał Rzeszowiak, a Kornel Jakubowski zajął 5 miejsce.

WYNIKI

REGULAMIN TURNIEJU

Rozgrywki w Lubenii

(26 - 28 kwietnia 2019 r.)

Drużyna Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego grająca w składzie : Ryszard Czajkowski, Wojciech Czarnecki, Łukasz Baniak, Łukasz Kopacz, Adam Biesiadecki
i Lidia Krzyżanowska-Żądło po pięciu rundach rozgrywek  III ligi seniorów zajmuje 3 miejsce. Świetnie spisali się  w rozgrywkach  odbywjących się  w Lubenii najmłodsi zawodnicy tj. Łukasz Baniak i Adam Biesiadecki, którzy zdobyli po 4 punkty z 5 partii.

wyniki

Łukasz Baniak Mistrzem Polski Amatorów w szachach.

Zgodnie z regulaminem indywidualnych Mistrzostw Polski  Amatorów w szachach rozegrany został cykl 9-dniowych turniejów w różnych miastach Polski; w kwietniu w Krynicy Zdrój (w ramach turnieju Krynica Open) , w czerwcu w Lublinie ( w ramach Memoriału Johanessa Zukerkorta) , na przełomie czerwca i lipca w Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa, w lipcu w Suchedniowie ( w ramach Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego), w sierpniu w Międzynarodowym Festiwalu Konik Morski w Rewalu i na przełomie grudnia i stycznia w Międzynarodowym Festiwalu Szachowym „Cracovia”.

Łukasz Baniak po rozegraniu  czterech turniejów zgromadził 27 punktów ( nie grał w Lublinie), a jego główny konkurent do tytułu Bogdan Rychlik z Węgrowa uzyskał 28 punktów.

O prymacie w Polsce wśród amatorów zdecydował Noworoczny Festiwal Szachowy „Cracovia” w którym Łukasz zdobył 7 punktów (z 9 partii) i pokonał w bezpośrednim pojedynku Bogdana Rychlika , który zgromadził 5 punktów.

Dzięki takiemu rozstrzygnięciu zawodnik Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego został Indywidualnym Mistrzem Polski Amatorów, czyli zawodników z rankingiem Międzynarodowym ELO do 1800 pkt.

Łukasz Baniak zawodnik Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego z pucharem za zdobycie tytułu Mistrza Polski Amatorów.